ارز دیجیتال

آلت کوین (AltCoin) چیست؟ معرفی بهترین آلت کوین های بازار ارزهای دیجیتال

آلت کوین جیست؟ آلت کوین‌ها به عنوان یک دسته بندی در ارز های دیجیتال شناخته می‌شوند و این دسته بندی؛ هم اکنون از محبوب ترین ارز های بازار رمزارز هاست. در این دسته بندی، هر ارزی که از ارز دیجیتال محبوب بیت کوین متولد شده باشد در یک دسته قرار می‌گیرند. در ادامه قصد داریم شمارا با آلت کوین ها آشنا کنیم تا متوجه اهمیت این دسته بندی در بازار ارز های دیجیتال بشوید.

بیت کوین در سال 2008 متولد شد و یک سال بعد راه اندازی شد. قبل از آن، تلاش هایی برای ایجاد یک سیستم پول دیجیتال انجام شد، اما هیچ کدام موفقیت آمیز نبود. بیت کوین شاید موفق ترین پروژه دیجیتالی کردن پول در آن زمان بود. از آنجایی که سیستم این ارز دیجیتال ارتباط زیادی با روش های رمزگذاری دارد، به آن رمزارز می گویند.

در گذشته، زمانی که شما قصد خرید یک کالا را داشتید، راه‌های پرداخت بسیار محدود بودند. اما با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، ارز دیجیتال به بازار های مال معرفی شد و هم اکنون در بیشتر فروشگاه های سراسر جهان می‌توانید با استفاده از آلت کون ها خرید کنید و از راحتی این راه‌ پرداخت استفاده کنید.

وب سایت CoinMarketCap به عنوان یک مرجع شناخته شده، نزدیک به 9000 کوین و توکن مختلف را لیست است، اما تعداد واقعی ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر از این تعداد است و همه آنها در دسته آلتکوین ها در مقابل بیت کوین قرار می گیرند. ما قصد داریم در این مقاله از بلاگ صرافی کوین لند به بررسی آلت کوین‌ها و بررسی کارکرد آنها در بازار ارز های دیجیتال بپردازیم تا با استفاده از آنها بتوانید یک سرمایه گذاری درست و سودآور داشته باشید پس همراه ما باشید.

تعریف آلت کوین به زبان ساده

بهتر است برای اینکه درک بهتر از ارز های دیجیتال و آلت کوین‌ها، یک مرور کلی بر تعریف بیت کوین داشته باشیم. بیت کوین چیست؟ مهم ترین و اسای ترین ارز دیجیتال بازار است که ارزش اساسی آن بر تمامی ارز های دیجیتال بازار تاثیر می‌گذارد. جالب است بدانید بیت کوین هیچ پشتوانه ارزی فیات (دلار، طلا و…) ندارد و تنها پشتوانه آن، پذیرش بیت کوین توسط مردم است که قیمت یا ارزش آن را تعیین می‌کند.

نام این دسته از ارزهای دیجیتال (Alt) برگرفته از کلمه جایگزین (Alternative) است. این یعنی آلتکوین ها جایگزینی برای بیت کوین طلقی می‌شوند. وقتی نام ارز دیجیتال را می شنوید، بیت کوین اولین نامی است که به ذهن همه کسانی که این حوزه را می شناسند، می رسد.

به عبارت بسیار ساده، آلت کوین ها همه ارزهای دیجیتال موجود در بازار هستند به جز بیت کوین. این مفهوم پیچیده ای نیست و فقط برای طبقه بندی ارزهای دیجیتال جدید استفاده می شود. بیت کوین اولین ارز دیجیتال بازار بوده و راه را برای ظهور بیشتر سیستم های پولی مبتنی بر بلاک چین هموار کرد. از سوی دیگر، بیت کوین با وجود ده‌ها هزار ارز دیجیتال جدید، همچنان نزدیک به نیمی از بازار ارزهای دیجیتال (از نظر ارزش کل) را در اختیار دارد. بنابراین در طبقه بندی رمزارزها بیت کوین را در یک طرف و سایر ارزهای دیجیتال را در طرف دیگر قرار می‌دهیم.

واقعیت این است که همه آلت کوین‌ها، به روش خود، حداقل یکی از ویژگی های فناوری مورد استفاده در بیت کوین را به ارث برده‌اند. در برخی از آنها از الگوریتم اجماع جدید برای توسعه آنها استفاده کرده‌اند و برخی بر روی بهبود پردازش تراکنش، مقیاس‌پذیری، سرعت، روش‌های توزیع توکن و موارد دیگر تمرکز دارند. اگرچه دنیای ارزهای دیجیتال سابقه چندان طولانی ندارد و از سال 2008 با تولد BTC، این بازار راه‌اندازی شد اما تاکنون بیش از ده‌ها هزار ارز دیجیتال در این بازار درحال فعالیت هستند برای درک بهتر این موضوع توجه داشته باشید که تنها حدود 200000 توکن بر اساس استاندارد ERC20 اتریوم ایجاد شده است. توجه داشته باشید که تفاوت های کوین و توکن، باعث ایجاد ناهمسانی در کارکرد آنها شده و نباید آنهارا یکسان دانست.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که از فناوری بلاک چین برای فعال کردن مبادلات همتا به همتا استفاده می کنند. آلت کوین ها به دلیل موفقیت بیت کوین به وجود آمدند و سعی دارند با تغییر و بهبود قوانین بیت کوین توجه کاربران را به خود جلب کنند. 

خواندن این مقاله
منظور از سطوح حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال چیست؟

تاریخچه آلت کوین‌ها

از ابتدای شروع پروژه بیت کوین، برخی از نقاط ضعف این ارز دیجیتال محبوب توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده است. اول اینکه کندی استخراج کوین و تایید تراکنش ها برای بسیاری از کاربران به مشکل تبدیل شده است. بنابراین، توانایی محدود بیت کوین برای مدیریت تعداد تراکنش ها در ثانیه، بسیاری از برنامه ریزان و کارشناسان را بر آن داشته تا ارز دیجیتال بهتری را در نظر بگیرند که بر معایب غلبه کند.

این کارشناسان تصمیم گرفتند با ایجاد تغییرات کوچک یا کامل مختلف در کد بیت کوین یا صرفاً با ایده گرفتن از آن، ارزهای دیجیتال بهتری را به کاربران بازار معرفی کنند. بسیاری از این ایده ها هنوز ارزهای رمزنگاری شده نبودند و به عنوان مجموعه ای از خدمات در اختیار کاربران قرار می گرفتند.

آلت کوین ها به چه صورت با پول های فیزیکی رقابت می‌کنند؟

انتظار می رود که آلت کوین ها به عنوان ارزهای جایگزین بیت کوین در میان شرکت های بزرگ، سطح پایینی از پذیرش داشته باشند. شواهد از لیست کاربران این ارزهای دیجیتال نشان می دهد که تعداد کمی از شرکت های بزرگ بین المللی وجود دارد و اکثر نام های موجود در این لیست صرافی های ارزهای دیجیتال و فروشگاه های آنلاین تخصصی هستند. این واقعیت وضعیت آلتکوین های دیگر را نشان می دهد.

همچنین برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از وضعیت فعلی به منابع موثق دیگری مراجعه کردیم. در این جستجو متوجه شدیم که فهرستی با بیش از 5000 کسب و کار و خرده فروش وجود دارد. تقریباً همه آنها بیت کوین را قبول دارند، اما اکثر آنها سایر ارزهای دیجیتال را قبول ندارند.

از سوی دیگر، کوین مپ اعلام کرد که تقریباً 75 کسب و کار در شهر نیویورک اکنون پرداخت از طریق بیت کوین را می پذیرند. برخی از این مشاغل منحصراً با بیت کوین کار می کنند، به نقلی دیگر، هریک از آنها دارای دستگاه خود پرداز بیت کوین خود هستند.

چه تفاوتی میان بیت کوین و آلت کوین وجود دارد؟

آلت کوین ها از قوانین بیت کوین به طور کامل پیروی نمی‌کنند. برای مثال چند ویژگی منحصر به فرد بیت کوین را در ادامه می‌خوانید:

 1. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد.
 2. هر بلاک از بلاکچین برای استخراج حدودا 10 دقیقه زمان لازم دارد.
 3. پاداش بلاک در فرآیند استخراج طی رویداد هاونینگ، نصف می‌شود.

اما این ویژگی هارا نمی‌توانید در ارزهای دیگر مشاهده کنید. ممکن است که چند ویژگی بیت کوین در یک آلت کوین وجود داشته باشد، اما اجبری در این مسئله وجود ندارد. این مقایسه نشانگر این است که ممکن است بعضی از قوانین بیت کوین در برخی از قوانین بیت کوین وجود داشته باشد، اما هیچگاه لازم نیست از تمامی قوانین و ویژگی های بیت کوین پیروی کنند.

انواع آلت کوین

هر آلتکوین بسته به قصد بنیانگذار آن، هدف و عملکرد متفاوتی دارد. به همین دلیل، آلت کوین ها را می توان به سه دسته مختلف تقسیم کرد که در ادامه آنهارا به شما معرفی خواهیم کرد:.

1.توکن‌ها یا کوین‌های دیجیتالی

ارزهای رمزنگاری شده رایج که به عنوان آلت کوین شناخته می شوند، در این دسته قرار می گیرند. اتریوم، ریپل و ترون از مهم ترین آلتکوین های این دسته هستند.

2.گس کوین‌ها

احتمالاً این دسته از آلتکوین ها کمتر شناخته شده هستند. گس کوین‌ها برای پرداخت هزینه تراکنش های دیگر آلتکوین های موجود در شبکه طراحی شده‌اند. ارز وی‌تور (Vethor) نمونه خوبی از این نوع آلتکوین است.

3.استیبل کوین‌ها

ارزهای با ارزش ثابت برای کاهش ریسک معاملات بازار در این دسته قرار می گیرند. تتر و لیبرا از محبوب ترین استیبل کوین ها هستند.

مزایا آلت کوین‌ها

آلت کوین ها در ابتدا برای جبران ضعف بیت کوین ایجاد شدند. بنابراین، در مقایسه با بیت کوین، آنها چندین مزیت مشترک دارند. برای مثال:

 • آلت کوین ها معمولا تراکنش ها را سریعتر پردازش می کنند. بیت کوین با تنها ۷ تراکنش در ثانیه، پتانسیل تبدیل شدن به ارز دیجیتال برای تراکنش های روزمره را ندارد. اما بسیاری از آلتکوین ها مانند Tron می توانند تا 2000 تراکنش در ثانیه را پردازش کنند.
 • وجود آلتکوین ها بازار ارزهای دیجیتال را رقابتی تر و به عبارت دیگر داغ تر می کند. با فعالیت در بازارهای مختلف، کاربران مختلف ارزهای دیجیتال تشویق به سرمایه گذاری بیشتر و کسب درآمد بیشتر می شوند.
 • کاهش هزینه های تراکنش یکی از مزیت های اصلی آلت کوین ها نسبت به بیت کوین است. اکنون با افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین و افزایش ترافیک شبکه، پرداخت هزینه تراکنش بیت کوین برای کاربران عادی شبکه غیرممکن است.

معایب آلت کوین‌ها

همزمان با ایجاد فرصت های مختلف در بازار ارزهای دیجیتال، آلت کوین ها نیز خطراتی را برای کاربران ایجاد می کنند. ازجمله:

 • ارزش آلتکوین ها به شدت به بیت کوین وابسته است. در واقع تغییرات قیمت بیت کوین مستقیماً روی قیمت آلتکوین ها تأثیر می گذارد و بازار آنها کاملاً مستقل نیست. همچنین به دلیل عمر کوتاه آنها، گاهی این خطر وجود دارد که ارزش بازار به شدت کاهش یابد.
 • وجود آلتکوین های مختلف خطر افتادن در دام کلاهبرداری و تقلب را افزایش می دهد. کاربران ناخواسته می توانند گرفتار این تله ها شوند.
خواندن این مقاله
معاملات اسکالپینگ در دنیای رمزارزها چیست؟ بررسی مزایا و معایب استراتژی معاملاتی اسکالپینگ

معرفی بهترین آلت کوین های بازار

قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین آلت کوین‌های بازار ارز های دیجیتال برویم، باید بدانید که برای انتخاب یک آلت کوین‌ و مناسب سرمایه گذاری، ابتدا چند شرط اساسی برای آن در نظر داشته باشید. به عنوان مثال:

 • محبوبیت آن در میان کاربران عادی
 • محبوبیت آن در میان سلبریتی و افراد معروف به ویژه نهنگ ها
 • نرخ پذیرش ارز مورد نظر از سمت کاربران

علیرغم ورود بیش از 4000 آلتکوین به بازار ارزهای دیجیتال، برخی از انواع آلتکوین ها شناخته شده و محبوبیت بیشتری دارند و ارزش آنها رو به افزایش است. در ادامه با چند آلت کوین ارزشتمند بازار آشنا خواهید شد.

1.اتریوم (Ethereum)

اولین جایگزین بیت کوین در لیست ما اتریوم است. اتریوم یک بلاک چین غیرمتمرکز است که امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای غیرمتمرکز را فراهم می کند. رمز ارز بومی این بلاک چین اتر یا اتریوم نام دارد.

در سال 2014، اتریوم اولین قدم خود را در بازار ارزهای دیجیتال برداشت. سال 2016، پس از یک هک به دو توکن مختلف، اتریوم کلاسیک و اتریوم تقسیم شد. در 20 فوریه 2020، قیمت اتریوم به 1950 دلار و ارزش بازار این ارز دیجیتال به 224 میلیون دلار رسید.

2.بایننس کوین (BinanceCoin)

بایننس کوین که با نام BNB نیز شناخته می شود، در سال ۲۰۱۷ توسط صرافی ارز دیجیتال بایننس به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد. قیمت بایننس کوین در حال حاضر 335 دلار است و ارزش بازار این ارز دیجیتال به 51 میلیون دلار رسیده است. بایننس کوین دارای بلاک چین BEP2 است. در مجموع 200 میلیون سکه بایننس وجود دارد که 100 میلیون آن از طریق عرضه اولیه کوین، بین کاربران توزیع شد.

3.تتر (Tether)

تتر یک استیبل کوین است. ارزش هر تتر برابر با یک دلار آمریکا است. تتر در بین کاربران به عنوان ارزی برای حفظ ارزش ارز در مواقع تنش‌های بازار شناخته می شود. ارزش بازار تتر در زمان نگارش این مقاله به 34 میلیون دلار رسیده است. امکان خرید و فورش تتر نیز در صرافی ارز دیجیتال کوین لند وجود دارد.

4.کاردانو (Cardano)

کاردانو یک پلتفرم بلاکچین با الگوریتم اجماع اثبات سهام است که تلاش می‌کند علاوه بر ارائه خدمات مالی، به کاربران اجازه بدهد که در دنیای اطرافشان تغییرات مثبت ایجاد کنند. هدف این پروژه توزیع مجدد قدرت از اختیار سازمان‌های غیر متمرکز به دست کاربران و افراد است.

کاردانو در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است. روش کار رمزارز کاردانو ADA این است که مطمئن شود کسانی که در بلاکچین کاردانو فعال هستند، حق رای درباره هر نوع تغییر در بلاکچین را داشته باشند. امروز قیمت هر توکن کاردانو به ۱.۰۴ دلار رسید و ارزش بازار این رمزارز برابر با ۳۲ میلیون دلار است.

5.استلار (Stellar)

استلار یک شبکه پرداخت توزیع شده است که توسط ارز دیجیتال بومی شبکه (XLM) پشتیبانی می شود. این شبکه به شما امکان می دهد پرداخت های آنی به هر نقطه از جهان با هزینه کم ارسال شود.

خرید آلت کوین‌ها و سرمایه گذاری در صرافی کوین لند

در حال حاضر امکان خرید و فروش بیش از 70 ارز دیجیتال از جمله بهترین ارزهای موجود در بازار در صرافی ارز دیجیتال کوین لند وجود دارد. علاوه بر خرید بیت کوین، می توانید از خدمات این صرافی برای خرید آلت کوین نیز استفاده کنید. یک حساب کاربری ایجاد کنید و در عرض چند دقیقه تأیید شوید. سپس شروع به خرید و فروش کنید. در صورت خرید رمز ارز از ما، انتقال در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

برای مشاهده همه ارزهای پشتیبانی شده توسط صرافی ارز دیجیتال کوین لند به صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

سخن نهایی

در حال حاضر بیش از 5 هزار آلتکوین وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است. کیف پول TrustWallet ادعا می کند که از 160000 توکن مختلف پشتیبانی می کند. بسیاری از توکن ها بر روی پلتفرم های بلاک چین دیگر مانند بلاک چین ترون و اتریوم اجرا می شوند و اختصاصی نیستند. این یک فرصت است، یعنی استفاده از بلاک چین سایر ارزهای دیجیتال، که به هر کاربری در جهان اجازه می دهد تا توکن های دیجیتال را بدون دانش فنی وارد بازار کند. تنها شرط موفقیت هر توکن، پذیرفته شدن توسط سایر کاربران است.

منبع: https://b2n.ir/t74510

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا