بلاک چین

ربات تریدر رمزارزها چیست؟ کاربرد ربات معامله گر در ترید ارزهای دیجیتال

ربات تریدر چیست؟ ارزهای دیجیتال دارایی های بی ثباتی هستند و برخلاف برخی از بازارهای سنتی، معاملات ارزهای دیجیتال به ساعات خاصی محدود نمی شود و معامله گران نمی توانند به سرعت و به درستی نسبت به تغییرات قیمت واکنش نشان دهند و معاملات خود را ببندند. بنابراین، ربات معامله گر یا ربات معامله گر ارز دیجیتال برای کمک به سرمایه گذاران در این زمینه ایجاد شده است. معامله گران می توانند از آن برای تجارت با استفاده از قوانین خاصی در معامله گر ربات استفاده کنند.

حضور در بازار سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال هر روز شگفتی های بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد که ربات ها یکی از آنها هستند. تعجب نکنید! بات معامله گر قبلا در بازار فارکس و بورس استفاده می شد و در حال حاضر 80 درصد بازار سهام در اختیار این نرم افزار است.

این ربات ها مدت زیادی است که در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند و معامله گران در این بازار از ربات های معامله گر ارز دیجیتال برای سهولت در کار خود استفاده می کنند و ارزهای دیجیتال را با سود بیشتری معامله می کنند.

ربات های ارز دیجیتال مجموعه ای از نرم افزارها هستند که به عنوان دستیار هوشمند به افراد در زمینه های مختلف کمک می کنند. در بازارهای مالی از آنها به عنوان دستیار تجاری نیز استفاده می شود. با توجه به کاربرد آن‌ها برای معامله‌گران، تصمیم گرفتیم بهترین ربات‌های معامله گر ارز دیجیتال رایگان را در حین بررسی نحوه عملکرد آنها معرفی کنیم. ربات‌های معامله‌گر ارزهای دیجیتال برنامه‌های خودکاری هستند که با ساده‌سازی فرآیند سرمایه‌گذاری، تجارت ارزهای دیجیتال را ساده کرده‌اند. یکی از مزایای تجارت با ربات ها این است که عملکرد بهتر و خطاهای کمتری را ارائه می دهد. این برنامه ها نیز به دلیل افت شدید قیمت در بازار که منجر به اقدامات ناگهانی می شود، عاری از عواطف و احساسات انسانی است.

در این مقاله به بررسی مفهوم ربات های تریدر یا معامله گر در بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازیم تا به چگونگی کارکرد و استفاده از آن پی ببریم. پس تا انتهای این مطلب جذاب از وبلاگ صرافی کوین لند، همراه ما باشید.

عنوان مقاله پنهان کردن فهرست

ربات معامله گر ارز دیجیتال چیست؟

معامله گر ربات یک ربات معامله گر ارز دیجیتال یا یک سیستم خودکار است که به آن اجازه می دهد برای سرمایه گذار کار کند و فرآیند را خودکار کند. این ربات ها همچنین اطلاعاتی مانند قیمت های فعلی و سطوح نوسانات را در نظر می گیرند و موقعیت های خرید یا فروش را باز و بسته می کنند. در مجموع می توان گفت که ربات های معامله گر معاملات را کنترل می کنند.

به دلیل فقدان احساسات و تاثیر این اندیکاتور در روند معاملات، ربات های معامله گر اغلب از انسان ها بهتر عمل می کنند. به طور کلی کاربرانی که از این ابزارها استفاده می کنند کمتر اشتباه می کنند. تخمین زده می شود که ربات های معامله گر الگوریتمی حدود 70 تا 80 درصد از کل حجم معاملات ارز دیجیتال را انجام می دهند.

معامله گران می توانند از ربات های رایگان برای تسهیل تجارت ارزهای دیجیتال استفاده کنند. البته استفاده از ربات های مدرن ارزان نیست و گاهی اوقات کاربران مجبورند برای استفاده از آنها هزینه های زیادی را صرف کنند. سرمایه گذاران معمولاً به دنبال رباتی هستند که با نیازهای آنها مطابقت داشته باشد. کاربران باید توجه داشته باشند که ربات های معامله گر با توجه به ویژگی ها و بخش های نرم افزار و سختی آنها برای اهداف مختلفی طراحی شده اند.

نظرات مختلفی در مورد اینکه آیا ربات ها در تجارت ارزهای دیجیتال مفید هستند یا خیر وجود دارد. اما واقعیت این است که این دستگاه های جدید قادر به نشان دادن عملکرد موفقی هستند. کاربر باید بداند چگونه از آن به درستی استفاده کند.همچنین باید به خاطر داشت که در بسیاری از موارد فقط کاربر است که باید تصمیمات معاملاتی مهمی مانند زمان خرید یا فروش را بگیرد.

تاریخچه ربات های معامله گر در بازار کریپتوکارنسی

این ایده ترید خودکار در سال 1949 توسط فردی به نام ریچارد دانچیان در زمانی که او در حال معامله ارز بود، مورد بحث قرار گرفت. تجارت الگوریتمی در دهه 1980 زمانی که معامله گران مشهوری مانند جان هندی از آن استفاده کردند، ذکر شد. در گذشته، ما از معامله‌گران رباتی در معاملات سهام فارکس استفاده می‌کردیم و استفاده از معامله‌گران رباتی در بازار ارزهای دیجیتال یک پدیده نوظهور است.

در بازارهای سنتی، دامنه نوسانات قیمت در یک روز معمولاً 5٪ بالا است، اما در ارزهای دیجیتال، نوسانات قیمت می تواند در یک روز به 50٪ برسد. بنابراین به دلیل ریسک بالا، این بازار نیاز به نظارت و پیگیری بیشتری دارد.

چگونگی کارکرد ربات تریدر

تجزیه و تحلیل اساس کار و تجارت ربات ها است. این روش می تواند برای معامله گرانی که تحت تاثیر احساسات هستند و معاملات خود را بر اساس آن انجام می دهند بسیار مفید باشد.

ربات ها معمولا بر اساس الگوریتم هایی کار می کنند که اغلب توسط توسعه دهندگان پیاده سازی می شوند. بنابراین، موفقیت آنها اغلب به درک توسعه دهندگان از نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. این ابزارها اغلب می توانند برای معامله گران حرفه ای که تحقیقات بازار خود را دارند مورد توجه قرار گیرند. همانطور که برخی از این نرم افزارها دامنه محدودی را برای سفارشی سازی فراهم می کنند.

ربات ها نمی توانند مانند انسان ها به صورت سوداگرانه خرید و فروش کنند و فقط می توانند بر اساس شاخص های فنی معامله کنند. اگر شاخص های انتخاب شده نشان دهنده فرصت خرید باشد و پایین برای این کار تنظیم شده باشد، بدون دلیل از همان الگو پیروی می کند. البته گاهی اوقات کاربران می توانند معامله گر ربات را با توجه به روند سبد حرفه ای تنظیم کنند تا سود بیشتری کسب کنند.

وقتی نوبت به فروش ارزهای دیجیتال می رسد، می توانید زمانی را برای فروش تعیین کنید. البته مشروط بر اینکه ملک مورد نظر به منفعت خاصی رسیده باشد. در عین حال می توان برای هر ربات یک توقف ضرر تعریف کرد. در این صورت اگر ارزش ارز دیجیتال کمتر از مقدار تعیین شده باشد، ارز به صورت خودکار فروخته می شود. یکی از مزیت های مهم ربات های معامله گر این است که علاوه بر استفاده از شاخص های تخصصی و فرصت یابی، می توانند سرمایه گذاری های موجود را نیز از نزدیک ببینند.

از آنجایی که نوسانات بازار اغلب به موضوعاتی مانند رویدادها، اخبار و حتی توییت‌های تأثیرگذاران ارزهای دیجیتال وابسته است، می‌توان ادعا کرد که برخی از ربات‌ها در حال حاضر توانایی‌شان برای موفقیت و سودآوری محدود است. با توجه به اینکه ربات ها بر روی داده های خام و عملکرد گذشته برای هر دارایی کار می کنند، به نظر می رسد که چنین ابزاری می تواند بر اساس رویدادهای خبری و تحولات جاری کار کند.

انواع ربات معامله گر در بازار رمزارزها

ربات های معامله گر ارزهای دیجیتال بسیار ساده و قابل تنظیم هستند. می توانید الگوریتم ربات را بر اساس برنامه های سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت خود تنظیم کنید. در ادامه تعدادی از محبوب ترین ربات های موجود در حوزه ارزهای دیجیتال را معرفی خواهیم کرد.

ربات‌های آربیتراژ

انواع مختلفی از ربات های معامله گر ارزهای دیجیتال وجود دارد. یکی از این ربات ها ربات های داوری هستند. ربات های آربیتراژ ابزارهای بررسی قیمت سهام هستند که با استفاده از تفاوت قیمت بین این مؤسسات مالی معاملات را انجام می دهند.

از آنجایی که قیمت ارز دیجیتال مانند بیت کوین در صرافی‌ها متفاوت است، ربات‌هایی که می‌توانند به سرعت عمل کنند، می‌توانند از تفاوت قیمت برای کسب سود استفاده کنند. نکته دیگر این است که ربات‌های آربیتراژ به صورت خودکار سفارش‌ها را در زمانی که فرصت خوبی برای سود بردن از تفاوت قیمت در صرافی‌ها وجود دارد، کمک می‌کنند.

خواندن این مقاله
دستگاه ماینر چیست؟ کسب درآمد از فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال

ربات‌های معامله براساس روند بازار

همانطور که از نام این ربات پیداست، ابزار مناسبی برای معاملات روند است. این نوع ربات قبل از اقدام برای خرید یا فروش، حرکت قیمت دارایی را در نظر می گیرد. اگر روند افزایش قیمت باشد، ربات خرید را باز می کند، ربات زمانی که روند کاهشی قیمت داشته باشد، موقعیت فروش را باز می کند.

ربات‌های وام‌دهنده

این ربات‌ها به معامله‌گران حاشیه اجازه می‌دهند تا ارزهای دیجیتال را انتقال دهند. البته لازم به ذکر است که این وام ها با سود بازپرداخت می شوند. ربات های وام دهنده به خودکارسازی فرآیند وام دهی کمک می کنند و زمان کمتری را برای جستجوی نرخ های بهره مختلف صرف می کنند.

ربات‌های بازارساز

ربات‌های سازنده بازار خرید و فروش محصولات را آسان می‌کنند. به عنوان مثال، اگر X به قیمت 1 دلار به فروش می رسد، ربات یک سفارش خرید به قیمت 0.99 دلار و یک سفارش فروش به قیمت 1.01 دلار انجام می دهد. اگر هر دو تصمیم تایید شوند، کاربر 0.02 دلار درآمد کسب می کند. این نوع ربات یکی از بهترین ربات های معامله گر به حساب می آید.

ربات‌های معاملاتی الگوریتمی

ربات های الگوریتمی برنامه های کد محور هستند که می توانند سیگنال های خرید و فروش را در بازار اجرا کنند و انجام می دهند. اجزای اصلی این ربات ها شامل قوانینی است که زمان خرید یا فروش را مشخص می کند. ربات های ذکر شده در بالا شامل شاخص های مختلفی مانند زمان بسته شدن موقعیت، تعیین اندازه سفارش و تخصیص پورتفولیو هستند.

ربات‌های اتوماسیون پورتفو

به جای معامله تمرکز این ربات ها بر ساخت و نگهداری مجموعه ای از کاربران است. مردم از چنین ربات هایی برای جایگزینی روش های معمول و خسته کننده استفاده می کنند، برای مثال، تصور کنید که یک ربات نمونه کار خودکار دارای شاخصی است که قرار است سبدی از 20 سهام برتر را بر اساس قیمت های بازار بسازد. زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال در نوسان است ربات به طور خودکار پرتفوی سرمایه گذاران را با فروش سهام هایی که عملکرد ضعیفی دارند تنظیم می کند.

ربات‌های تحلیل تکنیکال

ربات فناوری یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین ربات های بازار است و بهترین دوست یک تاجر محافظه کار است. این ربات ها از شاخص ها و سیگنال ها برای پیش بینی تغییرات قیمت در آینده و کسب سود استفاده می کنند.

تفاوت معاملات انسانی با ربات ها

یک ربات ارز دیجیتال در هنگام انجام تراکنش ها در مقایسه با انسان ها تفاوت های مهمی دارد که عبارتند از:

 • سرعت: مانند مغز انسان، ربات ها ظرفیت پردازش اطلاعات محدودی ندارند و می توانند حجم زیادی از داده ها را در مدت زمان کوتاهی پردازش کنند.
 • منطق: یک ربات پول دیجیتال گرفتار احساسات، ترس یا طمع نمی شود. این اتفاق می افتد حتی اگر بیشتر اوقات مردم تجارت را بر اساس همدلی انجام دهند. اما ربات ها بر اساس الگوریتم های خاص و هوش مصنوعی معامله می کنند.
 • ظرفیت پردازش: یک ربات به راحتی می تواند چندین گیگابایت اطلاعات را در کسری از ثانیه پردازش کند. اما هیچ مغز انسانی نمی تواند در مدت زمان کوتاهی با این حجم از اطلاعات کنار بیاید.
 • تایم فریم معاملاتی: بازارهای کریپتو تعطیل نیستند و در هر زمانی از شبانه روز فعال هستند. تعامل 24 ساعته برای مردم دور از منطق و عقل است. اما ربات های ارز دیجیتال به راحتی می توانند شبانه روز بدون هیچ زحمتی خرید و فروش کنند.

چگونه می‌توانیم به ربات های تریدر اعتماد کنیم؟

میزان اطمینان به ربات معامله گر بستگی به انتخاب شما دارد که هر چه این نرم افزار پیشرفته تر و الگوریتم های مشخص شده برای آن بیشتر باشد برای کسب سود و به حداقل رساندن ضرر مناسب تر است. با مبالغ مختلف می توانید یک ربات معامله گر تهیه کنید. هزینه ربات ها به تعداد تراکنش هایی که می توانند انجام دهند و ویژگی هایی که پشتیبانی می کنند بستگی دارد.

ممکن است با ربات های تجارت رایگان در اینترنت برخورد کرده باشید. این ربات ها عموما قابل اعتماد نیستند و استفاده از آنها می تواند تمام سرمایه شما را از بین ببرد. حتی برای تست هم بهتر است سراغ این نرم افزار نروید.

اما در کل نباید به ربات های ارز دیجیتال کاملاً اعتماد کرد. هیچ نرم افزار تجاری هنوز موفق به رقابت با مغز انسان نشده است. نسخه های مدرن این ربات ها می توانند تا حدودی به معامله گران کمک کنند. اما لزوماً برای افراد ریسک گریز سودآورترین آنها نیستند.

چگونه می‌توانیم ربات تریدر خود را به صرافی مورد نظر متصل کنیم؟

برای این کار باید از APIستفاده کنید. این عبارت، ابزاری برای ارسال و دریافت اطلاعات است. به این ترتیب می توانید ربات معاملاتی خود را بدون وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به حساب صرافی مورد نظر خود متصل کنید. (اگر با رباتی مواجه شدید که چنین اطلاعاتی را از شما می خواهد، فوراً کار با آن را متوقف کنید)

پس از اتصال ربات ارز دیجیتال به صرافی؛ این نرم افزار، خرید و فروش ارز دیجیتال را به صورت 24 ساعته در بستر این صرافی آغاز می کند.

نکاتی که باید در اتصال ربات تریدر به صرافی مورد نظر رعایت کنید!

 • به امنیت بالای استفاده از ربات برای ارز دیجیتال توجه کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از ربات ها رایگان نیستند و قابل قبول به نظر می رسند، اما مشکلات امنیتی ایجاد می کنند و گاهی اوقات شما طعمه کلاهبرداران خواهید شد.
 • درباره توسعه دهندگان و تجربه آنها در بازار ارزهای دیجیتال تحقیق کنید. بررسی کنید که آیا کارشناسان الگوریتم ها را در ربات مشخص کرده اند یا خیر. اگر استراتژی معاملاتی های اشتباهی برای نرم افزار تنظیم شده باشد، سرمایه شما در خطر است.
 • تحقیق خود را در مورد نوع ربات کدنویسی که قصد خرید آن را دارید انجام دهید. اگر برنامه نویسی ربات دقیق و صحیح نباشد مشکلات بزرگی ایجاد می کند.
 • یک ربات ارز دیجیتال باید بتواند استراتژی را برای شرایط مختلف بازار تعیین کند.
 • ربات تریدر شما باید راه کار را واضح و دقیق به شما نشان دهد. کاربر باید از عملکرد نرم افزار آگاهی کامل داشته باشد.
 • بازگشت سرمایه یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب ربات است. شما بیشتر پرداخت می کنید. بنابراین مطمئن شوید که به میزان سودی که استفاده از ربات برای شما به ارمغان می آورد دقت کنید.
 • به رابط کاربری ربات تریدر ارز دیجیتال خود توجه کنید. رابط کاربری باید به گونه ای باشد که بتوانید با آن تعامل داشته باشید. اگر استفاده از ربات برای شما دشوار و احمقانه است، ممکن است آنطور که باید از آن استفاده نکنید.

مزایا و معایب استفاده از ربات تریدر

در این بخش به برخی از مزایا و معایب ربات های معامله گر ارزهای دیجیتال می پردازیم و در نهایت نشان می دهیم که آیا معرفی این ابزار در کسب و کار شما ارزش دارد یا خیر.

مزایای استفاده از ربات تریدر

 • آسان برای استفاده

استفاده از ربات های معاملاتی ارزهای دیجیتال آسان است و نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد. اکنون تنها چیزی که نیاز دارید لیست دارایی هایی است که می خواهید ربات معامله کند، روش ورود یا خروج و اینکه چند وقت یکبار باید از استراتژی انتخاب شده استفاده کند. همه این پرچم ها باید توسط کاربر ربات تنظیم شوند.

این سیستم های خودکار را می توان در چندین مبادله به طور همزمان استفاده کرد. اگر یک معامله گر فعال هستید که بخشی از زمان خود را صرف جابجایی دارایی های خود بین صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال می کنید، استفاده از یک ربات در زمان و تلاش شما صرفه جویی می کند.

نیازی به گفتن نیست که می توانید محصولات تجاری و سبک معاملاتی خود را انتخاب کنید. بعلاوه، برای پیگیری تغییرات قیمت، مجبور نیستید تمام روز ملک خود را زیر نظر داشته باشید. زیرا ربات ها همه این کارها را انجام می دهند.

 • مدیریت ریسک

ربات تریدر ارزهای دیجیتال به شما این امکان را می دهند که قوانین خاصی را برای معاملات خود تعیین کنید، بنابراین اگر هیچ یک از آنها را رعایت نکردید. ربات سایر سفارشات را لغو می کند و معامله را متوقف می کند. این امر مانع از آن می شود که معامله گران کل موجودی خود را با یک یا چند معامله بد از بین ببرند. علاوه بر این، این اتوماسیون‌ها به کسانی که همیشه قیمت‌ها را کنترل نمی‌کنند اجازه می‌دهد تا با کمترین ریسک به مشارکت در بازارهای ارزهای دیجیتال ادامه دهند.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت ربات های معاملاتی این است که می توانید استراتژی های معاملاتی خود را با کمک آنها آزمایش کنید. این بدان معناست که شما می توانید بدون از دست دادن سرمایه ابتدا بازار شبیه سازی شده را معامله کنید. سپس این تنظیمات را بهینه کرده و پس از انجام این فرآیند تنظیمات ایجاد شده را به حساب کاربری اصلی خود منتقل کرده و در نهایت با سرمایه اصلی خود وارد بازار شوید.

خواندن این مقاله
قرارداد هوشمند (Smart Contract)چیست؟ کاربرد + مزایا و معایب

برخی از معامله گران حتی از چندین ربات معاملاتی برای کاهش ریسک سبد سرمایه گذاری خود استفاده می کنند. این فرآیند از سرمایه کاربر در برابر رکود بازار محافظت می کند. زیرا دارایی ها در بورس و با استراتژی های مختلف معامله می شوند.

 • شفافیت

بیشتر ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال منبع باز هستند، بنابراین هر کسی می‌تواند کد خود را آزمایش کند. با این سیستم های خودکار، شما دقیقا می دانید که ربات معامله گر چه کاری انجام می دهد. با این حال، هیچ هزینه پنهان یا مکانیزم های عجیب و مرموز وجود ندارد.

به طور کلی، ربات های معامله گر ارزهای دیجیتال می توانند با تنظیم قوانینی که از معاملات بی سود جلوگیری می کند، در زمان صرفه جویی کنند و در نتیجه سود سرمایه گذاران را در طول زمان افزایش دهند. با این حال، این ابزارهای جدید نباید به عنوان جایگزینی برای تجارت دستی معامله گران در نظر گرفته شوند.

معایب استفاده از ربات تریدر

 • نیاز به دانش کاربر دارد

استفاده موفقیت آمیز از ربات مستلزم دانش عمیق بازار ارز دیجیتال و یک برنامه سرمایه گذاری عالی است. برای برخی از سرمایه گذاران، یک معامله گر ربات می تواند ابزار مفیدی برای کمک به تجارت ارزهای دیجیتال باشد. اما برخی از افراد ترجیح می دهند به جای یادگیری مکانیک ربات، زمان خود را صرف یادگیری نحوه تجارت دستی کنند.

 • نیاز به نظارت مستمر

ربات های معامله گر ارزهای دیجیتال اغلب کارهای تکراری را به صورت خودکار انجام می دهند. اما این ابزارها باید به طور مرتب بررسی شوند تا مطمئن شوید که کار می کنند. ربات ها را نمی توان بدون نظارت بر عملکرد به طور مستقل رها کرد. همانطور که گفته شد، برای تنظیم قوانین موثر و اطمینان از عملکرد معامله‌گران ربات، درک کامل معاملات ارزهای دیجیتال ضروری است.

 • آسیب پذیری امنیتی

علاوه بر آسیب پذیری های ذکر شده، آسیب پذیری های امنیتی بالقوه ای در ربات ها نیز وجود دارد. ربات های معاملاتی ارزهای دیجیتال از طریق رابط های برنامه نویسی (API) معاملات را انجام می دهند. مجرمان سایبری معمولاً از بلاک چین دوری می کنند. زیرا آنها کاملاً ایمن هستند. اما این احتمال وجود دارد که آنها ربات ها یا صرافی های رمزنگاری را هدف قرار دهند. با این حال، می توانید با خاموش کردن برداشت خودکار، خطرات این حملات را کاهش دهید.

 • همه ربات ها سودآور نیستند!

در حال حاضر، ربات های تجاری زیادی در بازار وجود دارد. با این حال، باید مراقب باشید و معاملات خود را زیر نظر داشته باشید. ابتدا ربات را با سرمایه کم تست کنید تا مطمئن شوید که آیا این ابزار ارز دیجیتال برای شما سودآور است یا خیر. توجه به این نکته مهم است که بسیاری از ربات ها، حتی زمانی که به درستی کار می کنند، فقط درآمد حاشیه ای را ارائه می دهند. همچنین استفاده از برخی ربات ها به دلیل برخی عوارض برای کاربران آسان نیست.

بهترین ربات های تریدر در تاریخ بازار رمزارزها

در بازار ترید ارزهای دیجیتال، ربات های معاملاتی مختلفی وجود دارد که هر کدام بسته به خدمات ارائه شده برای مبتدیان یا متخصصان مناسب هستند. در این بخش با تعدادی از بهترین ربات های معامله گر آشنا می شوید. لطفاً توجه داشته باشید که این مقدمه استفاده از این سیستم‌ها را توصیه نمی‌کند و قبل از انتخاب ربات، تحقیقات کامل خود را انجام دهید.

ربات کریپتو پایونیکس (Pionix)

پایونکس (ionex.com) دارای 16 ربات معاملاتی رایگان است که 0.05٪ از معاملات را به عنوان هزینه خدمات دریافت می کنند. این ربات ها هم برای مبتدیان و هم برای حرفه ای ها مناسب هستند.

برخی از محبوب‌ترین ربات‌های تجاری پایونیکس شامل ربات تجارت گرید است که به شما امکان می‌دهد از طریق سقف بفروشید و از حداقل قیمت خرید کنید. ربات آربیتراژ در این سایت از بازار آتی بایننس استفاده می کند که هر 8 ساعت یک بار برای شما درآمد به ارمغان می آورد.

ربات معامله گر باتس‌فولیو (Botsfolio)

باتس‌فولیو (botsfolio.com) با اتصال به یک حساب ارز دیجیتال و اعمال استراتژی های سرمایه گذاری شما کار می کند. برای استفاده از این ربات معامله گر نیازی به مهارت یا تجربه معاملاتی ندارید و این نرم افزار از طرف شما معامله می کند. شما می توانید روند مرتبط و سود و زیان خود را پیگیری کنید. این ربات از طریق API به Binance،AKX و Coinbase Pro متصل می شود.

هنگامی که در این صرافی درآمد کسب می کنید، می توانید حساب های خود را به این ربات معامله گر متصل کنید و نحوه سرمایه گذاری در استراتژی های اسکالپینگ، آتی و پوشش ریسک را انتخاب کنید. در این صورت می توانید برای هر روش مقدار پول را مشخص کنید و سپس این ربات قوانین مشخص شده را رعایت می کند.

پلتفرم شریمپی (Shrimpy.io)

شریمپی (shrimpy.io) یک ابزار تجاری و مدیریت پورتفولیو است که به کاربران اجازه می دهد تا سبد خود را در 16 صرافی مختلف بر روی یک پلت فرم واحد نظارت کنند. این پلتفرم همچنین منحصر به یک ربات معامله گر با استفاده از شاخص ها و استراتژی ها است.

با یک کلیک ساده روی دکمه اتوماسیون، می توانید نمایه خود را طوری تنظیم کنید که به طور خودکار حساب هایی را که دیگران دنبال می کنند کپی کند. در این صورت سبد شما بر اساس خرید یا فروش خودکار اکانت شخص مشخص شده تغییر می کند.

علاوه بر این، پلتفرم Shrimpy به شما امکان می دهد تا با دنبال کردن سایر کاربران در تجارت اجتماعی شرکت کنید. این ویژگی با به اشتراک گذاری معاملات به معامله گران تازه کار کمک می کند. برای انتخاب افراد می توانید تعداد فالوورها، فعالیت روزانه، هفتگی، ماهانه، نمودارها و زمان فعالیت آنها را مشاهده کنید.

هاس آنلاین (HassOnline)

هاس آنلاین (haasonline.com) یکی از قدیمی ترین و معروف ترین ربات های معامله گر در بازار ارزهای دیجیتال است. این نرم افزار در بین معامله گران فارکس و سهام بسیار محبوب است. با استفاده از این ربات می توانید از طریق کلیدهای API به صرافی ها متصل شوید و صرافی های ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید.

با استفاده از زبان برنامه نویسی HaasScript، می توانید استراتژی های تجاری را از ابتدا ایجاد، آزمایش و بهبود دهید. این بدان معنی است که حتی پیچیده ترین استراتژی های بازاریابی را می توان طراحی کرد.

ربات تریدر 3کاما (3Commas)

3 کاما (3commas.io) برای ساخت ربات های معاملاتی در 22 صرافی اصلی استفاده می شود. می‌توانید از استراتژی‌های معاملاتی استفاده کنید و آنها را با TradingView ادغام کنید تا سیگنال‌های اشخاص ثالث را دریافت کنید.

علاوه بر این، امکان تجزیه و تحلیل سبدها و معامله ارزهای دیجیتال با 3 کاما وجود دارد و این یک ربات محبوب معاملاتی ارز دیجیتال است که توسط 3000 کاربر استفاده می شود و حجم معاملات روزانه آن بیش از 10 میلیون دلار است.

سخن نهایی

ربات تریدر ابزاری مفید برای خودکارسازی معاملات و سرمایه گذاری در صنعت ارز دیجیتال و مدیریت ریسک است. می‌توانید استراتژی‌هایی را بر اساس داده‌های بازار گذشته یا محبوب‌ترین روش‌های آزمایش شده توسط سایر کاربران انتخاب کنید. معامله گران هوشمند ممکن است به ابزار مفید زیر نیاز داشته باشند. اما به یاد داشته باشید که حضور و کنترل کاربر همچنان برای افزایش درآمد و جلوگیری از ضررهای قابل توجه ضروری است.

ربات های معامله گر علاوه بر مزایای فراوان، معایبی نیز دارند. به یاد داشته باشید که ربات ها بر اساس شرایط و اقداماتی که برای آنها تعیین می کنید کار می کنند. بنابراین باید درک درستی از ارزهای دیجیتال داشته باشید و در عین حال از یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب استفاده کنید. علاوه بر این، باید به خاطر داشته باشید که اگر به دنبال درآمد غیرفعال هستید، ربات های معامله گر مناسب نیستند. همانطور که به دست آوردن نتایج مناسب از چنین نرم افزارهایی نیاز به زمان و تلاش مداوم دارد.

ربات های معامله گر هر روز در حال پیشرفت هستند. هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی همچنین به ربات‌های بازاریابی کمک می‌کنند تا به تکامل خود ادامه دهند. اما هنوز راه درازی برای غلبه بر توان انسانی در این زمینه وجود دارد. نکته مهم دیگر این است که ربات‌ها نمی‌توانند تهدیدات جدی برای بازار ارزهای دیجیتال را شناسایی کنند یا ارزش فناوری‌های نوظهور را اندازه‌گیری کنند.

منبع: https://b2n.ir/r72809

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا