اخبار

۷۷۰ میلیون دلار توکن آربیتروم در قرارداد واگذاری بلوکه می شوند

بنیاد آربیتروم ۷۰۰ میلیون توکن ARB به ارزش ۷۷۰ میلیون دلار را در یک قرارداد واگذاری بلوکه کرد. این وجوه در یک دوره چهار ساله به صورت تدریجی در اختیار بنیاد قرار خواهد گرفت. این حرکت گامی بزرگ برای DAO به سمت پاسخگویی و حکمرانی شفاف است.

این اقدام پس از تصویب پیشنهاد AIP 1.1 انجام شد که در بحبوحه یک دوره مدیریت چالش برانگیز در اکوسیستم Arbitrum صورت گرفت. در اوایل سال جاری، این پروژه با واکنش شدیدی نسبت به برنامه «کمک های مالی ویژه» مواجه شد. در طرحی که در ابتدا به دنبال تخصیص بیش از ۷۰۰ میلیون توکن ARB به طور مستقیم به بنیاد آربیتروم بود. این بنیاد اعلام کرد که این بودجه برای حمایت از ابتکارات مبتنی بر فناوری Arbitrum استفاده خواهد شد.

با این حال، طبق اخبار ارز دیجیتال، بزرگترین مقیاس تخصیص، در آن زمان بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش داشت. این مقیاس باعث ترس از شفافیت در پروژه ای شد که برای تصمیم گیری جمعی طراحی شده است. این موضوع منجر به طرح پیشنهاد بعدی برای بازگرداندن وجوه از بنیاد به DAO شد که رد شد.

DAO آربیتروم تصمیم گیری می کند

Arbitrum یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ برای اتریوم است که توسط Offchain Labs توسعه یافت. هدف آن ارائه قابلیت های قرارداد هوشمند مقیاس پذیر و کم هزینه است. DAO حاکم بر آن با پیشنهاد و رای دادن به طرح ‌های مختلف که به عنوان پیشنهادهای بهبود آربیتروم شناسایی می‌شوند، تصمیم می‌گیرد.

به نقل از Theblock، پیشنهادی به نام AIP-1.1 به دنبال رفع نگرانی های جامعه با اجرای اقدامات کنترلی سختگیرانه در تخصیص خزانه DAO بود. تیم آربیتروم بیان کرد این پیشنهاد این قدرت را به DAO می‌دهد که دوره اعطای اختیار را اصلاح کند. اختیاری که می‌ تواند برای تمدید، کوتاه کردن یا حتی توقف فرآیند واگذاری اعمال شود.

امتیاز دهی به این مطلب
خواندن این مقاله
رشد عرضه غیرنقدی بیت کوین؛ آیا سرمایه‌گذاران بلند‌مدت نگاهی صعودی دارند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا