اخبار

کارشناس بانکی: بیت کوین ممکن است در سال ۲۰۲۳ به ۵هزار دلار سقوط کند

یکی از کارشناسان ارشد بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered) سقوط ۷۰درصد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ را پیش‌بینی کرده است. او انتظار دارد هم‌زمان با ریزش بهای بیت کوین، طلا عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، اریک رابرتسن (Eric Robertsen)، مدیر بخش تحقیقات استاندارد چارترد، یکی از بزرگترین بانک‌های انگلستان، اخیراً در یادداشتی با عنوان «شگفتی‌های بازار مالی در سال ۲۰۲۳» درباره برخی از سناریوهای احتمالی برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال صحبت کرده است که می‌توانند فعالان بازار را غافل‌گیر کنند.

او گفته است این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین در سال میلادی آینده با سقوطی ۷۰درصدی از سطوح فعلی، به ۵٬۰۰۰ دلار برسد.

رابرتسن در این یادداشت نوشته است:

[در سال ۲۰۲۳] شرکت‌های بیشتری در حوزه ارزهای دیجیتال با کمبود نقدینگی مواجه می‌شوند و در نتیجه ورشکستگی آنها، اطمینان سرمایه‌گذاران به دارایی‌های دیجیتال نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲ بیش از ۶۰درصد از ارزش خود را از دست داده است. این ریزش چشم‌گیر قیمت تحت‌تأثیر نابودی برخی پروژه‌ها و شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت ارزهای دیجیتال بود که آخرین مورد آن ورشکستگی صرافی متمرکز «FTX» است و تبعات آن همچنان بر بازار اثر می‌گذارد.

کاهش بهای بیت کوین در سال جاری با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی هم‌زمان شد. رابرتسن نیز پیش‌بینی کرده است قیمت طلا در سال ۲۰۲۳ با رشدی ۳۰درصدی به ۲٬۲۵۰ دلار به ازای هر اونس برسد و هم‌زمان با آن، به‌خاطر عمیق‌ترشدن سقوط ارزهای دیجیتال، شرکت‌های بیشتری در این حوزه با بحران‌های مالی مواجه شده و سرمایه‌گذارانشان دارایی‌های خود را برداشت کنند.

خواندن این مقاله
پیش‌بینی بلومبرگ: قیمت بیت کوین در ابر چرخه خود به ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد

علاوه بر کارشناس بانک استاندارد چارترد، مارک موبیوس (Mark Mobius)، بنیان‌گذار موبیوس کپیتال و سرمایه‌گذار کهنه‌کار بازارهای مالی نیز پیش‌بینی کرده است قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به ۱۰٬۰۰۰ دلار سقوط می‌کند. البته همچنان افراد خوش‌بینی مثل تیم دریپر (Tim Draper) نیز هستند که انتظار دارند بیت کوین سال آینده با قیمت ۲۵۰٬۰۰۰ دلار خریدوفروش شود.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا