اخبار

ماجرای پیروزی ریپل در دادگاه به زبان ساده

ریپل، یکی از ارزهای معروف دیجیتال، به تازگی در یک نبرد حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یا SEC پیروز شد. این پیروزی در حقیقت یک پیروزی برای کل صنعت ارز های دیجیتال است. اما تا به حال دقیقاً چه اتفاقی افتاده است و این پیروزی چه معنایی برای آینده دارد؟ در ادامه به بررسی این مسائل خواهیم پرداخت.

ماجرای پیروزی ریپل در دادگاه

به گزارش کوین لند، داستان ریپل و SEC حدود دو سال پیش آغاز شد، زمانی که SEC ادعا کرد که XRP، ارز دیجیتال ریپل، به عنوان یک اوراق بهادار باید تحت قوانین خاصی قرار گیرد. این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار بود چرا که اگر XRP به عنوان اوراق بهادار تعریف می‌ شد، تمام صرافی‌ هایی که آن را برای معامله در لیست خود داشتند ممکن بود با مشکلات قانونی مواجه شوند. اما، داور دادگاه، خانم Analisa Torres، حکم داد که XRP در بیشتر موارد اوراق بهادار نیست.

این حکم به این معنا بود که در بعضی شرایط XRP به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌ شد و در بعضی شرایط دیگر نه. XRP زمانی که به موسسات سرمایه‌ گذاری فروخته می‌ شد، به عنوان یک اوراق بهادار شناخته می‌ شد. اما در مواردی که XRP در بورس معامله می‌ شد، به عنوان اوراق بهادار شناخته نمی‌ شد!

نحوه واکنش صنعت ارز های دیجیتال به این حکم

این حکم مثبت باعث شد XRP و صنعت کریپتوکارنسی مورد استقبال قرار گیرد. به طور خاص، Coinbase، یکی از بزرگترین صرافی‌های دنیا، دوباره XRP را در لیست خود قرار داد.

خواندن این مقاله
کاربران هم اکنون می توانند با وب گردی در مرورگرهای متعددی از قبیل گوگل کروم، بیت کوین دریافت کنند

تأثیر این حکم بر سایر ارزهای دیجیتال

اگرچه این حکم مستقیماً فقط برای XRP بود، اما احتمالاً تأثیرات آن را در کل صنعت رمزنگاری شده خواهیم دید. ارزهای دیجیتال دیگر مانند SOL، MATIC، و ADA از این حکم به نوعی بهره‌ مند شدند.

آیا این حکم قطعی است؟

نه، این حکم ممکن است مورد تجدیدنظر قرار بگیرد. برخی کارشناسان حتی فکر می‌ کنند که این حکم باید تجدیدنظر شود.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا