اخبار

FSB سرانجام یک چارچوب نظارتی جهانی برای فعالیت‌ های رمزارزی منتشر کرد

هیئت ثبات مالی (FSB) چارچوب نظارتی جهانی خود را برای فعالیت‌ در زمینه دارایی‌ های رمزنگاری با هدف افزایش سازگاری و جامعیت رویه‌ های نظارتی در مقیاس جهانی کامل کرده است.

به گزارش کوین لند و به نقل از crypto، این چارچوب بر پایه اصل “فعالیت یکسان، خطر یکسان، نظارت یکسان” ساخته شده که زیرساخت یکپارچه‌ ای برای اجرای مقررات سازگار و جامع با در نظر گرفتن خطرات و ترویج توسعه‌ های مسئولانه در فعالیت‌های رمزارزی و استیبل کوین‌ ها فراهم می‌ کند.

جلوگیری از تضاد منافع

هیأت ثبات مالی (FSB)، بزرگترین گروه نظارتی مالی جهان در تاریخ ۱۷ جولای یادداشتی را به صورت عمومی همراه با دو سند راهنما منتشر کرد که بر تنظیم ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ های جهانی تمرکز دارد.

این رهنمود، که در ابتدا پیش‌بینی شده بود در اوایل سال ۲۰۲۳ منتشر شود، به طور کلی شامل توصیه‌ های سازنده‌ ای برای تنظیم رمزارزها، به همراه پیشنهاد اساسی و بازنگری شده‌ ای به طور خاص برای استیبل کوین‌ های جهانی می‌ شود و استیبل کوین‌ های استفاده شده در چندین حوزه قضایی را نیز در بر می‌ گیرد.

به گفته FSB، جداسازی دارایی‌ های دیجیتالی مشتریان از سرمایه پلتفرم‌ های رمزارزی و ایجاد تمایزی کارآمد برای جلوگیری از تضاد منافع بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این، رگولاتورها باید همکاری و نظارت فرامرزی نزدیکی را تضمین کنند.

در خصوص حفظ حریم خصوصی، FSB به جلوگیری از هرگونه فعالیتی که ممکن است مانع از شناسایی افراد و نهادهای مسئول، از جمله پروتکل‌ های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) شود، تأکید می‌ کند.

خواندن این مقاله
ارتقاء DENCUN اتریوم به طور رسمی فعال شد

همچنین پیشنهاد شده که صادرکنندگان استیبل کوین‌ های جهانی برای عملکرد در هر حوزه قضایی مجوز دریافت کنند تا سطوح بیشتری از نظارت مرجع بر روی آنها وجود داشته باشد.

گام‌ های بعدی برای FSB، ادامه بررسی اجرای جهانی پیشنهادهای ارائه شده تا پایان سال ۲۰۲۵ خواهد بود. به عنوان بخشی از این اقدام، آنها از برنامه‌ های خود برای همکاری با صندوق بین‌ المللی پول (IMF) و آژانس مالی ایالات متحده خبر داده‌ اند تا گزارشی از سیاست‌ ها و چالش‌ های کنونی تهیه کنند. یافته‌ های مشترک آنها در ماه سپتامبر امسال به گروه ۲۰ (G20) ارائه خواهد شد.

یک موضع قطعی!

تهیه این چارچوب نظارتی ممکن است یک گام مثبت به نظر برسد، اما FSB عامل تعیین‌کننده‌ ای برای اطمینان از اجرای این مقررات نیست. این هیئت به طور مستقیم بر رمزارزها نظارت ندارد. اگرچه این ناظر بین‌ المللی مسئول نظارت بر بازارهای مالی جهانی و ارائه توصیه‌ هایی به بزرگترین اقتصادهای جهان هستند، اما آنها فقط در حد پیشنهاد هستند.

بنابراین، موضع قطعی آنها در تنظیم استیبل کوین‌ها، همانطور که در مورد ترا (LUNA) به عنوان یک استیبل کوین بسیار خطرناک و ریزش‌ پذیر که در نهایت سقوط کرد نیز مشخص شده بود، تنها توصیه‌ هایی برای تنظیم‌ کنندگان مالی در جهان هستند که به شکل مؤثری به تدوین اقدامات نظارتی کمک می‌ کنند.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا