اخبار

یک گروه هکری ادعا می‌کند اطلاعات مشتریان بایننس را در اختیار دارد

بایننس، بزرگترین صرافی از نظر حجم معاملات در سراسر جهان، احتمالاً با مشکل نقض اطلاعات مواجه شده است. به گزارش کوین لند و به نقل از u.today، یکی از انجمن‌های دارک وب ادعا می‌کند که داده‌های کاربران تاییدشده پلتفرم بایننس را در اختیار دارد.

این انجمن قصد فروش اطلاعاتی از جمله نام، کشور و شماره تلفن کاربران صرافی بایننس را دارد. اگر ادعای آن‌ها درست باشد، می‌تواند نگرانی‌های زیادی را در مورد حفظ حریم خصوصی این صرافی ایجاد کند.

طبق پست منتشر شده در این انجمن، داده‌هایی که در اختیار آن‌ها قرار دارد عمدتاً شامل کاربران انگلیسی زبان از کشورهای سطح ۱ می‌شود. فروشنده مدعی شده که صحت داده‌ها را می‌توان از طریق ورود کاربران به binance.com با شماره تلفن یا تماس مستقیم با خود آن‌ها تأیید کرد. علی‌رغم نگران‌کننده بودن ادعای این انجمن دارک وب، صحت اطلاعات هنوز تایید نشده است.

حادثه سال ۲۰۱۹

هیچ مدرک قابل قبولی برای تأیید اینکه داده‌های مذکور از سیستم‌های بایننس سرچشمه گرفته یا دقیق هستند وجود ندارد.

بایننس طی یک اتفاق مشابه در سال ۲۰۱۹ نیز تحقیقاتی را در مورد نشت اطلاعات تأیید حساب کاربری مشتریان خود انجام داد. بایننس در طول تحقیقات خود با رد این اتهامات، به مغایرت اطلاعات ارائه‌شده با داده‌های داخلی خود و عدم وجود هرگونه واترمارک دیجیتال از سیستم این صرافی اشاره کرد.

ظاهراً گروهی که به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده بود با تهدید بایننس برای انتشار عمومی ۱۰ هزار عکس احراز هویت کاربران، قصد اخاذی از این صرافی را داشته است. این گروه ۳۰۰ بیت کوین از بایننس درخواست کرده بود تا این تصاویر را منتشر نکند اما این صرافی تصمیم گرفت به آن‌ها باج ندهد.

خواندن این مقاله
سهم نهنگ ها از عرضه کل کاردانو کاهش یافته است

با توجه به اتفاقاتی که در گذشته رخ داده، شک و تردیدهایی در مورد اعتبار این داده‌ها در شرایط فعلی وجود دارد.

دارک وب به خاطر ارائه اطلاعات غیرقانونی بدنام است و تعیین منبع و صحت چنین داده‌هایی همچنان یک چالش برای مؤسسات آسیب‌دیده و کاربران آن‌ها محسوب می‌شود. بایننس پیش از این تعهد خود را برای بررسی و همکاری با مجریان قانون جهت رسیدگی به چنین مسائلی اعلام کرده بود.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا