اخبار

شواهد استفاده از ارز دیجیتال توسط داعش در حال افزایش است

پلتفرم اطلاعاتی بلاکچین TRM Labs فاش کرد که USDT در شبکه Tron انتخاب اصلی برای تراکنش‌ های بین وابستگان داعش در سراسر آسیا است.

به گزارش کوین لند و به نقل از کوین تلگراف، پلتفرم اطلاعاتی بلاکچین TRM Labs اخیراً گزارشی را منتشر کرده است که در آن استفاده روزافزون از ارزهای دیجیتال توسط وابستگان دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) در سراسر آسیا را برجسته کرده است. این ارتباط زنجیره ای قابل توجهی را بین این گروه ها و کمپین های جمع آوری کمک های مالی حامی داعش در سوریه مرتبط می کند.

این گزارش که در ۲۱ جولای منتشر شد، نشان می‌ دهد که «شواهد روی زنجیره‌ ای» از دوازده ماه گذشته وجود دارد که نشان می‌ دهد شبکه‌ های طرفدار داعش در تاجیکستان، اندونزی و افغانستان از ارز دیجیتال برای کمک به تسهیل عملیات استفاده کرده‌ اند.

همچنین تعداد قابل توجهی از افرادی که از صرافی‌ های مستقر در اندونزی برای ارسال وجوه به آدرس‌ های مرتبط با کمپین‌ های حامی داعش در سوریه استفاده می‌ کنند نیز در این گزارش ذکر شده‌ اند.

TRM توضیح داد که کمپین های جمع آوری کمک های مالی ادعا می کند که این بودجه برای حمایت و کمک به آزادی خانواده های داعش که در اردوگاه های سوریه نگهداری می شوند، استفاده می شود.

TRM نوشت: تمام نقل و انتقالات با استفاده از USDT در شبکه Tron با افزایش ۱۰۰۰۰ دلاری انجام شد.

این گزارش به نمونه‌ ای در تاجیکستان اشاره می‌ کند که در آن از رمزارز برای جذب جنگجویان برای گروه وابسته به داعش در افغانستان استفاده شده است. یکی از کمپین های جمع آوری کمک های مالی، که بیش از یک سال عملیاتی بود، به آدرسی مرتبط بود که در سال ۲۰۲۲ تقریباً ۲ میلیون دلار USDT در Tron دریافت کرد.

خواندن این مقاله
نرخ توکن سوزی شیبا ۶ برابر شد

از طریق ردیابی بلاکچین، آزمایشگاه های TRM جریان وجوه را شناسایی کردند و به صرافی مورد استفاده گروه برای نقد کردن وجوه خود اطلاع دادند. صرافی سپس به مقامات محلی هشدار داد و در نتیجه مقامات ترکیه در ۲۲ ژوئن یکی از اعضای ارشد داعش به نام شامیل هوکوماتوف را دستگیر کردند.

همچنین گزارش شد که یک واحد رسانه ای مرتبط با گروه وابسته به داعش در پاکستان (ISPP) در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ شروع به ترویج توانایی خود برای پذیرش کمک های مالی کرد. آزمایشگاه‌های TRM شناسایی کردند که آدرس‌ های کنترل شده توسط گروه در دوازده ماه گذشته در مجموع حدود ۴۰۰۰۰ دلار آمریکا بوده است.

این امر پس از آن صورت می گیرد که آزمایشگاه TRM در گزارشی در ۲۸ ژوئن فاش کرد که حجم مالی غیرقانونی مربوط به بیت کوین در طول هفت سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. وی خاطرنشان کرد که در حالی که بیت کوین زمانی ارز انحصاری برای تامین مالی تروریسم بود، تا سال ۲۰۲۲ همه چیز تغییر کرده است.

آزمایشگاه های TRM گزارش دادند که تا سال ۲۰۲۲، ترون برای ۹۲ درصد از تامین مالی تروریسم استفاده می شد.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا