اخبار

بحران بدهی آمریکا، جایگاه دلار به عنوان ارز جهانی را به خطر می اندازد

پل رایان، رئیس پیشین مجلس نمایندگان گفت که موقعیت دلار آمریکا به‌ عنوان ارز ذخیره جهان در خطر است. چرا که دولت ایالات متحده دچار بحران بدهی بالاست.

رایان در مصاحبه اش با CNBC اذعان داشت که جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، هیچ گامی برای توقف بدهی های وحشتناک کشور بر نمی دارد.

نماینده سابق ویسکانسین گفت که این کشور در آستانه یک بحران بدهی است. بحرانی که می تواند بر وضعیت دلار به عنوان غالب ترین ارز ذخیره جهان تأثیر منفی بگذارد.

تنها در ماه گذشته، دولت آمریکا نزدیک به یک تریلیون دلار بدهی از ۳۱.۴۶ تریلیون دلار در اول ژوئن به ارزش فعلی ۳۲.۳۲ تریلیون دلار اضافه کرد. پیش‌ بینی می ‌شود که دولت امسال ۶۶۳ میلیارد دلار صرف پرداخت بهره کند.

به گزارش کوین لند و به نقل از Dailyhodl، طبق پیش بینی ها بدهی ناخالص ملی این کشور طی یک دهه به تقریباً ۵۲ تریلیون دلار افزایش خواهد یافت.

دفتر بودجه کنگره آمریکا نیز اذعان داشت که افزایش بحران بدهی آمریکا در درازمدت اثرات مضری بر اقتصاد خواهد داشت.

این بدهی بالا و فزاینده رشد اقتصادی و کسب درآمد را کاهش می دهد و پرداخت بهره به طلبکاران خارجی ایالات متحده را افزایش می دهد. همچنین این بدهی وحشتناک، خطرات قابل توجهی برای چشم انداز مالی، سرمایه گذاری و اقتصادی امریکا ایجاد می کند. در آخر می‌تواند باعث شود که قانون ‌گذاران در انتخاب‌های سیاسی خود احساس محدودیت بیشتری کنند.

امتیاز دهی به این مطلب
خواندن این مقاله
پذیرش لایه 2 می تواند نقطه عطف بعدی ارزهای دیجیتال را ایجاد کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا