اخبار

کاردانو شاهد افزایش عجیب و غریب حجم DEX است

سایت DeFiLlama، آمار جدیدی از کاردانو که این روزها تبدیل به پلتفرم محبوب بلاک چین شده است، ارائه داد. این ارز دیجیتال طی هفته گذشته شاهد افزایش قابل توجه ۹۱ درصدی حجم تبادل غیرمتمرکز (DEX) بود.

حجم DEX کاردانو به ۶۸.۵ میلیون دلار رسید. این جهش فوق العاده به دلیل افزایش قابل توجه فعالیت در پلتفرم ‌های DEX مبتنی بر کاردانو، به ‌ویژه Minswap است. این مورد باعث ایجاد تغییر هفتگی ۹۹.۷۲ درصدی بود.

Minswap، DEX پیشرو در Cardano است. این پلتفرم با حجم ۲۴ ساعته ۶.۹۱ میلیون دلار و حجم هفت روزه ۶۰.۵۲ میلیون دلار، بیشترین حجم مبادلات را به خود اختصاص می دهد. این نشان می دهد که ۹۰.۴٪ از کل حجم DEX در Cardano است.

سایر پلتفرم‌های DEX در Cardano، مانند WingRiders و SundaeSwap نیز به میزان کمتری به حجم کلی کمک کردند.

با وجود رشد چشمگیر در حجم DEX، ارزش کل کاردانو بلاک شده (TVL) به ۹۱.۲۷ میلیون می رسد. این میزان تنها ۰.۶۹٪ از کل را در تمام پلتفرم ها نشان می دهد.

اتریوم با داشتن TVL 7.8 میلیارد دلاری که ۳۷.۶ درصد از کل را به خود اختصاص می دهد، همچنان بر چشم انداز دیفای تسلط دارد. شبکه هوشمند بایننس و آربیتروم به ترتیب با ۲۷.۹۸ درصد و ۱۴.۶۷ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

طبق گزارشات کوین لند، افزایش حجم DEX همزمان با افزایش ۴.۶ درصدی قیمت توکن بومی کاردانو، ADA، طی هفته گذشته اتفاق افتاد. این اقدام مثبت قیمت و رشد قابل توجه حجم DEX بر افزایش علاقه و فعالیت در اکوسیستم Cardano تاثیر می گذارد.

امتیاز دهی به این مطلب
خواندن این مقاله
تحلیلگر مورگان استنلی می گوید: نقدینگی اقتصاد رمزارزها بهبود یافته است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا