اخبار

افزایش ۱.۵میلیارد دلاری موجودی بیت کوین بایننس در یک ماه؛ فروش گسترده در راه است؟

بررسی داده‌ های آن‌چین نشان می‌دهد که برخلاف بازگشت قیمت به محدوده ۲۹٬۳۰۰ دلاری، پس از ورود حجم قابل‌توجهی بیت کوین به صرافی‌‌ها، بخشی از معامله‌گران خود را برای یک رویداد فروش گسترده دیگر آماده می‌کنند.

به گزارش کوین تلگراف، آخرین داده‌های پلتفرم گلس‌نود تأیید می کند که موجودی بیت کوین بایننس، بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات، در ۳۰ روز گذشته بیش از ۵۰٬۰۰۰ بیت کوین معادل ۱.۵میلیارد دلار افزایش یافته است.

سهم زیادی باینسس از افزایش موجودی بیت کوین صرافی‌ها

بدون شک با افزایش منظم قیمت بیت کوین از اواسط ماه مارس (اسفند)، وسوسه فروش میان سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت و بلند‌مدت افزایش یافته است.

اگرچه بر مبنای استانداردهای گذشته، تاکنون شاهد نشانه‌ای مبنی بر افزایش فشار فروش بیت کوین نبوده‌ایم، اما داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد این روند می‌تواند به‌راحتی تغییر کند.

طبق داده‌های کوین‌گلس، موجودی بیت کوین بایننس نسبت به ۳۰ روز گذشته، ۵۱٬۰۰۰ واحد افزایش داشته است.

داده‌های کریپتوکوانت نیز نشان می‌شود که موجودی بیت کوین بایننس در مقایسه با ۱۰ مارس (۱۹ اسفند)، زمانی که قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی تا سطح حمایت ۲۰٬۰۰۰ دلاری کاهش یافت، حدود ۱۰۰٬۰۰۰ واحد افزایش یافته است.

چقدر هم که این اعداد بزرگ به نظر برسید، در مقایسه با ورود ۲۲٬۰۰۰ بیت کوین به کیف پول صرافی‌ها تنها در ۷ روز گذشته کوچک هستند.

بایننس با بیشترین حجم معاملات در میان دیگر صرافی‌ها، در ۲۴ ساعت گذشته، تنها شاهد بیش از ۱۰میلیارد دلار معامله بوده است؛ اتفاقی دور از ذهن. دیگر صرافی‌های بزرگ نیز یا بیت کوین از دست داده‌اند یا شاهد افزایش ناچیز موجودی خود بوده‌اند.

خواندن این مقاله
نزدیک به نیمی از آمریکایی ها در مورد NFT ها نشنیده اند

داد‌های کوین‌گلس نشان می‌دهد که طی ۳۰ روز منتهی به ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت)، موجودی بیت کوین صرافی‌ها در مجموع ۱۴٬۰۰۰ واحد افزایش یافته است تا کل موجودی آن‌ها اکنون به ۱.۹۱۹میلیون بیت کوین برسد.

خریداران در تلاش برای بازگرداندن قیمت بیت کوین از سطح ۳۰هزار دلاری

رفتارهای سرمایه‌گذاران در هفته‌های اخیر، احتمالاً فشار بر خریداران را برای تبدیل سطح ۳۰٬۰۰۰ دلاری به حمایت و ادامه روند صعودی افزایش داده است.

حجم بالای تراکنش‌ها در این محدوده نشان می‌دهد که اهمیت ۳۰٬۰۰۰ دلار را بیش از یک مقاومت روانی است.

وضعیت کنونی انحلال معاملات در صرافی‌هایی که داده‌های آن‌ها توسط دِسِن‌تریدر (DecenTrader) جمع‌آوری می‌شود، نشان می‌دهد که ۳۵٬۰۰۰ دلار منطقه کلیدی برای لیکوئیدشدن موقعیت‌های معاملاتی شورت بیت کوین است.

دِسِن‌تریدر در بخشی از تحلیل خود خاطرنشان کرد که علیرغم اینکه قیمت بیت کوین نسبت به پایین‌ترین سطح روزانه خود افزایش یافت و اکنون در محدوده نزدیک به ۲۹٬۵۰۰ دلاری معامله می‌شود، با ادامه انباشت در این سطح،‌ عبور از ۳۰٬۰۰۰ دلار دورازدسترس‌تر می‌شود.

بررسی نسبت موقعیت‌های لانگ به شورت نشان می‌دهد که اکنون تعداد معاملات شورت از لانگ بیشتر است.

این شرکت خاطرنشان کرد:

در همین زمان حجم قراردادهای باز نزدیک به یک میلیارد دلار بود که نشان می‌دهد افراد زیادی در سطح مقاومت ۳۰٬۰۰۰ دلاری موقعیت شورت باز می‌کنند.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا