اخبار

ایلان ماسک از شرکت جدید هوش مصنوعی خود رونمایی کرد!

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، امروز به وعده خود مبنی بر ادغام X Corp و AI با راه‌اندازی شرکت XAI عمل کرد.

به نقل از کوین گیپ، رئیس توییتر، از راه اندازی جدیدترین شرکت مبتنی بر هوش مصنوعی خود خبر داد.

چه انگیزه ای پشت راه اندازی XAI است؟

ماسک مردی است که رفتارهایش کاملا غیر قابل پیش بینی است. برای او به عنوان یک مبتکر و کارآفرین، ایجاد شرکت ‌ها یا استارتاپ های جدید بیشتر به عنوان یک سرگرمی محسوب می ‌شود. مدیرعامل تسلا برای شرکت جدید خود دسته رسمی توییتر ایجاد کرد و توضیح کوچکی درباره کارایی آن ارائه کرد.
ایلان ماسک یکی از بنیانگذاران OpenAI است، این شرکت سازنده فناوری است که از ربات چت محبوب ChatGPT پشتیبانی می کند. OpenAI به عنوان یک شرکت غیر انتفاعی شروع به کار کرد اما به زودی تمرکز خود را تغییر داد. این شرکت از اختراع خود که تا به امروز یکی از انقلابی ترین محصولات هوش مصنوعی برای کاربران دیجیتال است، کسب درآمد می کند.

در حالی که ظهور XAI قبلاً مورد انتقاد بود، هنوز مشخص نیست که آیا این استارتاپ به عنوان یک شرکت غیرانتفاعی یا ائتلافی از نوآوران اداره خواهد شد یا خیر با این حال این واقعیت که حساب توییتر مرتبط با آن دارای نشان تأیید زرد است، از قطعیت راه اندازی خبر می دهد. نشان تایید زرد برای شرکت های دارای گواهی تعیین می شود.

حساب توییتری XAI که اخیراً در ماه مه سال جاری ایجاد شد، در زمان نگارش این مقاله از کوین لند بیش از ۱۰۲۰۰۰ دنبال کننده دارد. کاربران می پندارند که این پلتفرم اختراعاتی را ایجاد می کند که احتمالاً در دراز مدت رقیب ChatGPT هستند.

خواندن این مقاله
در یک ماه گذشته تعداد کاربران فعال روزانه شیبا اینو ۱۷۰ درصد رشد داشته است

منحصر به فرد بودن ایلان ماسک

ایلان ماسک به ‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین چهره‌ های شکل ‌گیری ارزهای دیجیتال برتری از جمله دوج کوین شناخته می‌شود. همچنین از ماسک به عنوان یکی از مبتکران زمان معاصر با ذهنی خاص یاد می ‌شود.
او در حالی که مدیرعامل تسلا بود، شرکت SpaceX، The Boring Company و Neuralink را نیز تأسیس کرد. بسیاری از سرمایه‌ گذاران در شرکت‌ های پرتفوی او از او به خاطر مدیریت سختگیرانه اش انتقاد می کنند. با این حال او همچنان با خریدهای استراتژیک و تعامل‌های جدید خود، از هنجارها سرپیچی می کند.

به طور کلی بسیاری از افراد در سراسر دنیا در انتظار آنچه XAI ارائه خواهد داد، هستند.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا