اخبار

قیمت بیت کوین به ۲۲,۸۰۰ دلار رسید؛ شرایط بازار رمزارز چگونه است؟

قیمت بیت کوین در روز جمعه روند صعودی خود را ادامه داد و توانست یک مقاومت مهم دیگر در سطح ۲۲٬۵۰۰ دلار را پشت سر بگذارد. قیمت BTC در حال حاضر به بالاترین سطح در ۵ ماه اخیر رسیده است.

به گزارش کوین لند، قیمت بیت کوین در میان ناباوری بازار به روند صعود خود ادامه می‌دهد. BTC در ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز به سطح ۲۲٬۷۹۰ دلار تا مقاومت مهم دیگری که در سطح ۲۲٬۴۰۰ دلار بود را بشکند. همان‌طور که در تحلیل آنچین قبلی دیدیم، این سطح قیمت مطابق با قیمت تحقق یافته هولدرهای بلندمدت (LTH Realized Price) است. در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای بیت کوین ۲۲٬۶۲۰ دلار است. با ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسیده است.

قیمت اتریوم هم در ۲۴ ساعت گذشته رشد چشمگیری داشت و با ۱۰۷ دلار افزایش، سطح ۱٬۶۷۶ دلار را لمس کرد. قیمت لحظه‌ای اتریوم در زمان نگارش خبر ۱٬۶۵۲ دلار است. در روزهای اخیر شاخص قدرت دلار (DXY‌) نزولی بوده است و در زمان نگارش خبر پایین‌تر از سطح ۱۰۲ است.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در حال دست و پنچه نرم کردن با پیک قیمت شهریور ماه است (خط افقی سیاه در نمودار پایین) و در صورت ادامه روند صعودی مقاومت بسیار مهمی بعدی، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در سطح ۲۴٬۷۰۰ دلار (منحنی قرمز) است که تا رسیدن به آن مسیر دشواری در پیش دارد.

نکته جالب توجه در روند صعودی روز جمعه این است که خبر منفی اعلام ورشکستگی جنسیس شرکت خواهر تراست بیت کوین گری اسکیل، تاثیر منفی چندانی روی بازار نداشت. حتی بعضی تحلیل‌گران مانند باب لوکاس (‌Bob Loukas) این خبر را مثبت ارزیابی کردند چرا که می‌توان اعلام ورشکستگی جنسیس را به معنای در امان بودن گری اسکیل تلقی کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط گری اسکیل، جنسیس و DCG می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

خواندن این مقاله
کاردانو پیشگامانه می تازد

رشد اخیر قیمت بیت کوین که ارزش بازار آن را به حدود ۴۴۰ میلیارد دلار رساند با افزایش چشمگیر دامیننس آن تا ۴۴٪ همراه بود. با این حال آلت‌کوین‌ها تا اینجا هم عملکرد خوبی داشتند و بعضی از آلت‌کوین‌های مهم رشدی بیشتر از بیت کوین داشتند. لیست رمزارزهای با بهترین عملکرد در ۲۴ ساعت گذشته در تصویر زیر قابل مشاهده است که از میان آن‌ها صعود خیره کننده قیمت اپتوس تا ۱۲.۵۳ دلار که یک ATH جدید برای این رمزارز است، بیش از همه جلب توجه می‌کند.

رشد قیمت اخیر بار دیگر تریدرها را غافلگیر کرد. اطلاعات کوین‌گلس نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۳۰۰ میلیون دلار معاملات آتی لیکویید شده‌اند که از این حجم حدود ۲۴۵ میلیون مربوط به معاملات فروش استقراضی (شورت) است.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا