اخبار

تحلیلگر بلومبرگ: روند فعلی بیت کوین یک تفاوت کلیدی با سال ۲۰۱۸ دارد

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، تحلیلگر ارشد بلومبرگ، گفته است کف قیمت بیت کوین می‌تواند به همان شکلی که پیش از شروع بازار صعودی سال 2019 دیده شد، شکل بگیرد، اما روند کنونی یک تفاوت اساسی با آن دوران دارد.

به گزارش کوین تلگراف، مک‌گلون به‌تازگی در گفت‌وگویی با اسکات ملکر (Scott Melker) گفته است برخلاف سال 2018 که نهادهای مالی تاثیرگذار بر اقتصاد جهان، نظیر بانک مرکزی آمریکا ، در حال کاهش نرخ بهره بانکی بودند، این بار در حال افزایش نرخ بهره و دنبال‌کردن سیاست‌های پولی انقباضی هستند.

او دراین‌باره گفته است:

در آن زمان (سال 2018) بانک مرکزی آمریکا کاهش نرخ بهره بانکی را از قبل آغاز کرده بود، بیت کوین هم کف قیمت خود را حفظ و شروع به رشد کرد تا زمانی که آن اتفاق در سال 2019 رخ داد (اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان). اکنون اما، آنها با سرعت قابل‌توجهی مشغول افزایش نرخ بهره هستند و با توجه به این مسئله نمی‌توانید نسبت به آینده هیچ بازاری هیجان‌زده باشید. کمی به بازار فرصت دهید. به نظرم چشم‌انداز بلندمدت بیت کوین واقعاً صعودی است.

مک‌گلون هشدار داده که ممکن است بیت کوین در کوتاه‌مدت شاهد آن رشد قیمتی که برایش پیش‌بینی کرده است، نباشد و دلیل آن را هم شرایط اقتصادی چالش‌برانگیز جهان و ادامه روند افزایش نرخ‌های بهره بانکی عنوان کرده است.

او می‌گوی این احتمال وجود دارد که شاخص بورسی نزدک (Nasdaq) به زیر میانگین متحرک 200 روزه خود سقوط کند و این اتفاق احتمالی را نشانه‌ای برای نزدیک‌نبودن شروع روند صعودی قطعی بیت کوین می‌داند.

خواندن این مقاله
هشدار مدیر عامل Circle در خصوص شتاب روند کنار گذاشتن دلار

تحلیلگر بلومبرگ می‌گوید:

همچنان شاهد خروج نقدینگی از بازار هستیم و اگر شاخص بورسی نزدک [به زیر میانگین متحرک 200 روزه خود] سقوط کند، سایر بازارها هم سقوط خواهند کرد و بیت کوین یکی از آنها خواهد بود. همچنان تصور می‌کنم قرار است بازار نزولی ادامه داشته باشد و به همین خاطر چنین دیدگاه‌هایی دارم.

او افزود:

همچنان تصور می‌کنم در میانه‌های بزرگترین بازنشانی اقتصادی عمر خود هستیم. رویدادی مثل همه‌گیری ویروس کرونا را داشتیم که هر صد سال یک‌ بار رخ می‌دهد، جنگی تاریخی در اروپا را تجربه می‌کنیم و یک تغییر تاریخی در رهبری سیاسی چین داریم.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا