اخبار

آخرین خبر درباره دادگاه ریپل؛ آیا XRP یک اوراق بهادار است؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی درخواست تجدید نظر در مورد حکم اخیر دادگاه در مورد ریپل است (XRP) که بیان می‌ کند این ارز هنگامی که به سرمایه‌ گذاران خرد فروخته می‌ شود، یک اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌ شود.

به گزارش کوین لند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) استدلال می‌ کند که این حکم با اصول اساسی قوانین اوراق بهادار، مانند آزمون هاوی (Howey) که تعیین می‌ کند چه چیزی یک قرارداد سرمایه‌ گذاری محسوب می‌ شود و چه چیزی نمی‌ شود، در تضاد است.
کمیسیون SEC در یک شکایت جداگانه علیه Terraform Labs و بنیانگذار آن دوکوان، اتهام “سازمان دادن یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری در دارایی‌ های رمزارزی ” را مطرح کرد.

در پاسخ به درخواست لغو دادخواست از سوی شرکت ترافرم لبز ، SEC به حکم آزمایشگاه ریپل اشاره کرد. اگرچه بسیاری از اصول حکم ریپل حمایت از ادعاهای آن در پرونده ترافرم لبز را تأیید می‌ کند، اما این کمیسیون باور دارد که تصمیم ریپل با آزمون هاوی در تضاد است و الزامات بی‌ مبنا به آن (آزمون هاوی) را در خصوص فروش‌ های برنامه‌ ای و سایر فروش‌ ها افزوده است.

رئیس کمیسیون SEC، گری جنسلر، انتقاد خود را از تصمیم دادگاه در مورد ارز دیجیتال ریپل که به عنوان یک اوراق بهادار برای سرمایه‌ گذاران خرد شناخته نشد، بیان کرد. او اظهار کرد از اینکه دادگاه ریپل را به عنوان یک اوراق بهادار برای سرمایه‌ گذاران نهادی به رسمیت می‌ شناسد خرسند است اما هنوز در حال بررسی جنبه‌ ای مرتبط با سرمایه‌ گذاران خرد هستند.

خواندن این مقاله
پالیگان قراردادهای توکن جدید POL را راه‌اندازی کرد

در همان روز، گری جنسلر در باشگاه مطبوعات ملی حاضر شد تا در مورد هوش مصنوعی سخنرانی کند. از او سؤال شد که آیا احکام دادگاه نیاز فوری به ایجاد مقررات روشن برای صنعت رمزارزها را نشان می‌دهد یا خیر؟ با این حال، جنسلر نتوانست پاسخ خاصی به این موارد ارائه دهد.
به طور کلی، ملاحظات SEC در مورد حکم آزمایشگاه ریپل و نظرات آنها در مورد آزمایشگاه Terraform نشان‌ دهنده تلاش مداوم برای رسیدگی به مسائل مربوط به مقررات ارزهای دیجیتال و حمایت از سرمایه‌ گذاران است.

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا