اخبار

پیش‌بینی سقف قیمت بیت کوین با کمک یک شاخص آنچین؛ زمان مناسب فروش از نظر تحلیلگر مشهور چه موقع است؟

بر اساس داده‌های ارائه شده از یک شاخص آنچین، اگر تاریخ تکرار شود، قیمت بیت کوین در چرخه بعدی به راحتی می‌تواند شش رقمی شود.

به گزارش کوین لند و به نقل از cointelegraph، یک شاخص آنچین نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین ممکن است با شروع چرخه جدید به سقف ۱۱۰ هزار دلاری برسد و احتمالا آنگاه زمان خوبی برای «فروش» خواهد بود.

داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل آنچین Look Into Bitcoin، «قیمت نهایی» (Terminal Price) بیت‌ کوین را نشان می‌دهد و به این نکته اشاره دارد که احتمال رسیدن به یک سقف شش رقمی همچنان بالاست.

قیمت بیت کوین در چرخه بعدی شش رقمی می‌شود؟

از آنجایی که قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در طی ۱۸ ماه گذشته رسیده، اما پیش‌بینی‌ کنندگان و کارشناسان در حال بررسی این موضوع هستند که قیمت BTC در ماه‌ها و حتی سال‌های آینده چقدر می‌تواند رشد کند.

پس از نصف شدن پاداش استخراج بلوک بیت کوین یا همان هاوینگ بیت کوین (Halving) در ماه آوریل ۲۰۲۴، یکی از اهداف موجود ۱۳۰ هزار دلار محسوب می‌شود و اواخر سال ۲۰۲۵ ضرب‌الاجل محبوبی در بین تحلیلگران برای سقف چرخه بعدی است.

فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، خالق Look Into Bitcoin، قیمت ترمینال (نهایی) را به عنوان روشی «ساده» برای تخمین قله‌های بلندمدت قیمت بیت کوین توصیف کرده است.

قیمت نهایی از «قیمت انتقالی» بیت‌ کوین محاسبه می‌شود. قیمت انتقالی مقداری است که از تقسیم متریک آنچین «Coin Days Destroyed» یا به اختصار (CDD) بر عرضه موجود به دست می‌آید.

خواندن این مقاله
شرکت ریپل لبز قصد دارد با استفاده از توکن‌ سازی، صنعت املاک را متحول کند!

CDD یک معیار محبوب است و هر بار که مقداری بیت کوین به صورت آنچین حرکت می‌کند، تعداد روزهای غیرفعال آن را تا زمان انتقال آنها اندازه‌گیری خواهد کرد. استفاده از CDD به عنوان مقیاسی از تمایلات و فعالیت هولدرها مفید است.

نمودار قیمت ترمینال و قیمت متوازن بیت کوین

تعداد کوین یا توکن * تعداد روزهای سپری شده از آخرین جابجایی آن = Coin Days Destroyed

قیمت ترمینال که توسط Checkmate، تحلیلگر ارشد آنچین در شرکت تحلیلی گلس نود (Glassnode) ایجاد شده، در اوج هر چرخه قیمت بیت کوین وارد عمل می‌شود.

هر سقف تاریخی جدیدی به قیمت نهایی منجر نمی‌شود، اما جفت ارز BTC/USD در دو سقف بی‌سابقه خود طی سال ۲۰۱۷ و ماه آوریل ۲۰۲۱ به خط روند قیمت ترمینال رسید. رکورد کنونی بیت کوین در قیمت ۶۹ هزار دلاری که در نوامبر همان سال ایجاد شده بود نتوانست از این خط روند فراتر رود.

بنابراین سوئیفت به معامله‌گران پیشنهاد داده که فروش در «نزدیکی» قیمت ترمینال استراتژی مناسبی خواهد بود. همتای این شاخص در بازار نزولی یعنی «قیمت متوازن (Balanced Price)» نیز به همین ترتیب برای شناسایی کف بازار مفید است.

از آنجایی که قیمت ترمینال با گذشت زمان افزایش می‌یابد، در صورتی که رکورد جدید قیمت تنها در چرخه بعدی ثبت شود، ۱۱۰ هزار دلار را ممکن است در نهایت به عنوان یک هدف محافظه‌کارانه در نظر بگیریم.

کراس اور چرخه پای (Pi Cycle)

سوئیفت در تجزیه و تحلیل بیشتری که این هفته انجام داده به شاخص «سقف چرخه پای (Pi Cycle Top)» برای تخمین‌های بلندمدت قیمتی اشاره داشته است.

«پای» از دو میانگین متحرک برای پیش‌بینی‌های خود استفاده می‌کند که کراس اور آن‌ها سقف بعدی قیمت را اعلام می‌کنند. البته ممکن است این تخمین چند روز جابه‌جا شود.

سویفت گفت:

اندیکاتور Pi Cycle Top با شناسایی کامل سقف قیمت، بسیاری از جمله خود من را هم غافلگیر کرد. آیا اندیکاتور پای در این چرخه نیز دوباره سقف بیت کوین را شناسایی خواهد کرد؟

نمودار شاخص سقف چرخه پای

 

امتیاز دهی به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا